YAZ OKULLARI HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ ?

2-4 hafta süre ile devam eden, 12-19 yaş grubuna yönelik, Öğrencinin yabancı dilini geliştirmesi, pratik kazanması, farklı kültürleri tanıması ve bunların yanı sıra ders dışı aktiviteler ile keyifli bir yaz dönemi geçirmesini sağlayan, öğrencinin farklı bir ortama uyum göstererek, öz güveninin artmasına yardımcı olan,

ders programlarının ve ders dışı etkinliklerin (gezi, sportif aktivite, kültürel çalışma vb.) detaylı bir şekilde tasarlandığı, okulların bünyesinde oluşturulan öğrenci gruplarının yanı sıra bireysel katılımın da mümkün olduğu, grup katılımlarında, bir İngilizce öğretmeni ve deneyimli bir danışmanın gruba eşlik etmesiyle, güvenli ve etkin bir şekilde yürütülen programlardır.

 
DERSLER
Ders programları haftada 20 saat olarak düzenlenmiş olup daha çok pratik ağırlıklıdır. Sınıflar 12-15 kişiden oluşur. Derslerde  çeşitli uygulama teknikleri ve dil oyunları ile öğrencilerin dil kullanımı becerileri geliştirilmektedir.
 
KONAKLAMA
Öğrenciler genellikle okul kampüsü içerisindeki yurtlarda 2- 3-4 kişilik odalarda kalarak tüm öğünlerini okul yemek hanesinde yerler. Aile yanı konaklamada; sabah ve akşam yemekleri aile ile birlikte evde yenilmekte, öğle yemekleri ise paket olarak hazırlanıp öğrenciye verilmektedir.
 
KÜLTÜREL ve TARİHİ GEZİLER
Çevredeki şehirlere, kültürel ve tarihi yerlere, grup lideri nezaretinde haftada tam gün ve yarım gün geziler yapılmaktadır. Bu geziler ile öğrenci bulunduğu ülkeyi ve toplumu daha yakından tanıma fırsatına sahip olur.
 
AKTİVİTELER
Aktiviteler okullara göre farklılık göstermekte olup genellikle atletizm, basketbol, voleybol, futbol, okçuluk, paten, tenis, yüzme, aerobik, badminton, dans, tiyatro, bilardo, masa tenisi alanlarındadır. Ayrıca bilgi yarışmaları, yetenek şovları, sanat atölyeleri bu aktivitelerin bir parçasıdır.
 
YEME İÇME
Diyetisyenler tarafından özenle hazırlanmış menülerde balık, tavuk, kırmızı etin yanı sıra taze sebze ve meyveler de yer almaktadır. Okullar öğrencilerin inançlarını göz önünde buluduran menüler oluştururlar.
 
SAĞLIK VE SEYAHAT SİGORTASI
Programa katılan her öğrenci uluslar arası sigorta şirketleri tarafından program süresini kapsayacak şekilde sağlık ve seyahat sigortası güvencesindedir.
 
GENEL GÜVENLİK
Okulların en hassas olduğu konulardan biri de güvenliktir. Öğrenciler 24 saat rehber öğretmen ve yetkililerin denetimi  altındadır.
 
HABERLEŞME
Öğrencilerin kalacakları yerlerin adres ve telefonları yurt dışına etmeden 1 hafta öncesinde ailelerine bildirilir. Türkiye’den götürülen cep telefonları yurt dışında kullanılabilir.Yurt dışına giden öğrencilerimiz ücretsiz olarak temin edeceğimiz sim kart ile ailesiyle rahatlıkla iletişim kurabilir.
 
ULAŞIM ve KARŞILAMALAR
Öğrenciler havalimanında okul yada YDS Abroad yetkililerimiz tarafından karşılanır ve kalacakları yurda ya da ailenin yanına yerleştirilir. Okulun son günü ise öğrenciler, havalimanına transfer edilir ve uçağa binişleri sağlanır. Çoğunlukla İngiltere ve İrlanda uçuşları direkt yapılırken, Amerika uçuşları aktarmalı labilir.
 
OKULUN İLK GÜNÜ
Okulun ilk günü detaylı bir dil seviye tespit sınavı uygulanarak öğrenciler düzeylerine göre sınıflara yerleştirilir ve eğitim materyallerini alırlar.
 
OKULDA BİR GÜN
Sabah 08:00’de başlayan gün, 12:30’a kadar İngilizce dersleri ile devam eder. Öğle yemeği ve ardından günün programına bağlı olarak spor, sanat, beceri aktiviteleri ve gezilere öğrencilerin katılımı sağlanır. Akşam yemeğinin ardından daha çok İngilizce yeterliliklerini kullanmaya yönelik aktiviteler düzenlenerek
bir gün sona erer.
 
PROGRAM SONU SERTİFİKASI
Kurs bitiminde her öğrenciye bir sertifika verilir. Bu sertifika öğrencinin öğrendiği dili kullanma düzeyini gösterir.
 
GENEL BİLGİLER
 
PROGRAMA BAŞVURU
Kurumumuz tarafından hazırlanan başvuru formları doldurularak öğrenci hakkında detaylı bilgi edinilir (diyet, sürekli kullandığı ilaçlar, alerjileri, veli bilgileri vb.). Başvuruların, program başlangıç tarihinden en az 3 ay öncesinden yapılması tavsiye edilir.
 
PROGRAM ÜCRETİ
Programın toplam ücreti, elden ve kredi kartina taksitlendirilebilir. Bu durumda program başlamadan en az iki hafta önce program ücretinin tamamlanması gerekmektedir.
 
VİZE İŞLEMLERİ
Öğrencilerimizin tüm vize işlemleri YDS ABROAD tarafından yapılır. Öğrenci velileri veya grup liderleri kurs başlamadan en az 4 hafta önce, ilgili ülkenin vize koşulları doğrultusunda ki belgeleri kurumumuza teslim etmek durumundadır.
 
CEP HARÇLIĞI
İngiltere için haftalık 100-120 Sterlin, Amerika için 120-150 USD, Kanada için 150 - 200 CAD Avrupa ülkeleri için 120-140 Euro cep harçlığı yeterlidir.
 
PROGRAM ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR
Vize başvurusu için noterden ve diğer resmi kurumlardan alınacak belge ücretleri.
Vize alımı için konsoloslukların bulundukları merkezlere gidiş-dönüş ücretleri.
Uçakların kalkacağı hava alanlarına gidiş-dönüş ücretleri.
Öğrencinin kişisel harcamaları.